اولین همایش ملی مدیریت مصرف

و کاهش آب بدون درآمد

اولین همایش ملی مدیریت مصرف

و کاهش آب بدون درآمد

اولین همایش ملی مدیریت مصرف

وبلاگ رسمی اطلاع رسانی اولین همایش ملی مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد به میزبانی استان همدان
22 و 23 تیرماه 1395

بایگانی

۸ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

نمایشگاه توانمندی بخش خصوصی در صنعت آب و فاضلاب همزمان با همایش ملی مدیرتی مصرف و کاهش آب بدون درآمد برپا شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان همدان، به منظور آشنایی بیشتر مدیران شرکتهای آب و فاضلاب کشور با تولیدکنندگان و محصولات داخلی صنعت آب و فاضلاب نمایشگاهی جنبی تاسیسات و تجهیزات آب و فاضلاب در همدان برپا شد.
مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب استان همدان در این باره گفت: در این نمایشگاه 28 شرکت حضور داشته و تولیدات و محصولات خود را به نمایش گذاشته‌اند.
هادی جعفری با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه در راستای عمل به سیاستهای اقتصادی مقاومتی بوده است، عنوان کرد: شرکتهای داخلی و تولیدکنندگان بومی توان لازم را برای رقابت با محصولات خارجی دارند ولی باید فرصت و زمینه فعالیت را به آنها داد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه روند شرکتهای داخلی برای تولید محصولات با کیفیت رو به رشد بوده است، عنوان کرد: تحریمهای وضع شده علیه کشور زمینه فعالیت بیش از پیش شرکتهای تولیدکننده داخلی در زمینه صنعت آب و فاضلاب را فراهم کرد.
وی تصریح کرد: این شرکتها تولیدکننده تجهیزات مختلفی از جمله ابزار دقیق، فشارسنج، فشارشکن، شیرآلات کاهنده مصرف، تجهیزات نشت‌یابی و لوله‌یابی هستند که محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند.
جعفری درباره اهداف موردنظر در برگزاری این همایش نیز گفت: آشنایی مدیران دفاتر مصرف و کاهش آب بدون درآمد با توانمندیهای بخش خصوصی و تولیدکنندگان تاسیسات و تجهیزات صنعت آب و فاضلاب از مهمترین اهداف این نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود مدیران دفاتر مصرف و مدیریت منابع آب بهره‌بداری مناسبی را از این نمایشگاه داشته باشند، گفت: در گذشته بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد استفاده در شرکتهای آبفا از خارج کشور تامین می‌شد ولی در حال حاضر حداکثر این تاسیسات از شرکتها و تولیدکنندگان داخلی خرید می‌شود.

در همایش ملی مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد، شرکت آب و فاضلاب همدان به عنوان شرکت برتر معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای استان همدان، همایش ملی کاهش آب بدون درآمد با حضور مدیرعامل شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی تعدادی از استان‌ها و مدیران دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد آب و فاضلاب کشور آغاز به کار کرد.
در این مراسم از شرکت‌های آب و فاضلاب شهری استان‌های همدان، مشهد، یزد، اصفهان، آذربایجان شرقی و قزوین و شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، اصفهان، بوشهر و فارس تقدیر شد.
در حاشیه این همایش نمایشگاهی با حضور 25 شرکت در قالب 30 غرفه در زمینه‌ ساخت و تولید قطعات لوازم و مواد مورد نیاز در زمینه مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد در سالن آبیاران برگزار شده است.

این همایش دو روزه همراه با سخنرانی مسئولان حوزه، ارائه مقالات برگزیده، تعیین سیاست‌ها و خط مشی دفاتر و ارائه مقالات برگزیده، تعیین سیاست‌ها و خط مشی دفاتر و ارائه راهکارهای نوین در مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد است.

معاون استاندار همدان با تاکید بر اینکه باید یارانه های بخش آب هدفمند شود گفت، در دنیا به تولید نهائی یارانه می دهند و آب مجانی در اختیار قرار نمی گیرد.
محمودرضا عراقی در آئین گشایش همایش ملی مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد اظهار کرد: در بخش آب نیاز به ایجاد حساسیت ها، تبادل اطلاعات و مطرح کردن مشکلات آب داریم و این مزیت این همایش است.

وی تصریح کرد: مدیریت به هم پیوسته منابع آب در دستورکار وزارت نیرو است که بر این اساس باید همه منایع و مصارف یکپارچه شود، اتفاقی که در این سال ها باید بیفتد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:1000 شهر کشور به سامانه بالانس آب مجهز شدند
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تجهیز 1000 شهر کشور به سامانه بالانس آب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان همدان، علی سیدزاده در همایش ملی مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد در استان همدان اظهار داشت: آغاز بررسی علمی آب بدون درآمد از سال 1980 توسط کشور انگلستان آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه با همت انجمن جهانی آب و مطالعات علمی در این زمینه مبحث تازه‌ای با عنوان بالانس آب تعیین شد، افزود: براساس بالانس آب ورودی و خروجی آب مشخص شده و تصمیم‌گیرندگان و مدیران می‌توانند از این طریق میزان آب بدون درآمد را مشخص کرده و تصمیماتی را در این زمینه داشته باشند.


معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مدیریت تقاضای آب را راهکار اصلی عبور از بحران دانست و گفت: برخورد با انشعابات غیرمجاز در اولویت مدیران استانی قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان همدان، حمیدرضا تشیعی  در همایش ملی مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد استان همدان با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار داشت: 

وی با اشاره به اینکه از مجموع آبهای موجود در کره زمین 2.5 درصد آبهای شیرین است، افزود: بخش اعظم آن به صورت یخهای قطبی بوده و بخشی به صورت آبهای غیرقابل دسترس است که براین اساس تنها می‌توان روی یک درصد این منابع حساب باز کرد.

سید هادی حسینی بیدار در آئین گشایش همایش ملی مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد، اظهار کرد: این همایش در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری است که با تأکید آبفای کشور مبنی بر تشکیل این همایش و با هماهنگی حوزه معاونت بهره‌برداری برگزار شد.

وی رویکرد همایش را مدیریت مصرف و تبادل اطلاعات مدیران آبفای سراسر کشور دانست و افزود: نمایشگاهی نیز در جنب این همایش برگزار شده که این نماشگاه در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و استفاده از امکانات داخلی است.

به گزارش روابط عمومی آبفای همدان ، سید هادی حسینی‌بیدار از برگزاری همایش ملی «کاهش آب بدون درآمد» به میزبانی همدان خبر داد و اظهار کرد: این همایش در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و در راستای مدیریت مصرف مشترکان آب برگزار می‎شود.


وی با بیان اینکه این همایش به صورت دو روزه و در تاریخ 22 و 23 تیرماه برگزار می‌شود، گفت: آبفای همدان به عنوان شرکت برتر به عنوان میزبان انتخاب شد و مدیران دفاتر کاهش آب بدون درآمد کشور در این همایش حضور خواهد یافت.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از برپایی نمایشگاهی با حضور 25 شرکت در حاشیه این همایش خبر داد و افزود: این نمایشگاه در 30 غرفه در زمینه‌های ساخت و تولید قطعات، لوازم و مواد مورد نیاز در زمینه مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد در سالن مجموعه آبیاران برپا خواهد شد.


وی کمبود آب را یکی از دغدغه‌های کنونی دانست و افزود: اگر برای مشکل کمبود آب و مدیریت مصرف چاره‌ای اندیشیده نشود، این معضل در آینده تشدید خواهد شد.


حسینی‌بیدار خاطرنشان کرد: در این همایش ضمن تبادل تجربیات و آشنایی مدیران و کارشناسان شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، افراد با توانمندی بخش خصوصی در زمینه مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد نیز آشنا خواهند شد.


این مسؤول با اشاره به اینکه گام‌های خوبی در راستای مدیریت مصرف آب برداشته شده است، بیان کرد: با کاهش تولید 300 لیتر در ثانیه آب نسبت به سال 86 تولید آب به 1560 لیتر در ثانیه رسیده است.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان نقش مدیریت آب بدون درآمد و کاهش هدررفت آب را در مدیریت عرضه و تقاضا بسیار مهم و تعیین‌کننده دانست و یادآور شد: جمع‌آوری و بازتاب تجارب کسب شده در داخل کشور به منظور اجرای اصولی مدیریت تقاضا و کاهش آب بدون درآمد می‌تواند مثمر ثمر واقع شود.